Przepisy gry. Podstawowe zasady piłki nożnej

Przepisy gry są zapisywane w specjalnej regulacji, która została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację i Rady Stowarzyszeń Regionalnych. Ten zestaw artykułów określa procedurę oficjalnego konkursu. Warto zauważyć, że pierwsze zasady krótko nożnej zostały sformułowane w 1863 roku przez British Association. W nowoczesnej formie rozporządzeń opracowanych przez UEFA i FIFA. Uwzględnia wszystkie najdrobniejsze niuanse futbolu: od reklamy na graczy przygotowują się do produkcji tkaniny sieciowej.

Ogólne zasady

W meczu wzięło udział tylko dwóch zespołów. Liczba graczy z każdej strony jest ograniczony do jedenastu rozważa bramkarza. Jedynym pocisk jest uważany za kula. Gracze polowe mają prawo do kontrolowania i pokonać na nim tylko nogi, z wyjątkiem wyrzuceniu. bramkarz w przepisach piłkarskich są nieco inne. Bramkarze mogą złapać piłkę z rąk, ale trzymać pocisk w powietrzu jest zabroniona przez okres dłuższy niż 6 sekund.

Podstawowe zasady są takie same dla wszystkich związków piłki nożnej i turniejach organizowanych pod auspicjami FIFA. Zatem liczba substytucji może być nie więcej niż trzy w oficjalnych zawodach. Istnieją pewne wymagania i graczom strój. Nie powinno to stanowić zagrożenie dla zawodnika lub przeciwnika. Zabrania żadnych biżuteria, spinki do włosów, zegarki i tak dalej. D. elementy obowiązkowe są koszule, szorty, fartuchy, skarpetki i buty. Rękawice tylko bramkarz.

, czas trwania dopasowania jest dwa razy przez 45 minut. Sędzia może dodać pewną ilość opóźnieniem do gry (wymiana, uraz itp D.). Pomiędzy połówki musi być przerwa 15 minut.

prawa futbol jest kontrolowany przez sędziego meczu i jego asystentów poza granicami. Sędzia stwierdzi naruszenia, karać, identyfikuje punktów spornych. Wszystkie jego decyzje są ostateczne.

Wymagania w zakresie

Powłoka powinna być w postaci trawy lub sztucznym lub naturalnym. Pole ma prostokątny kształt. Szerokość (linia brama) może wynosić od 64 do 75 m, długość - od 100 do 115 m, odpowiednio. Jak zasady gry w piłkę nożną i opisać wymagania dla oznakowania. Pole powinno być ograniczone w celu wygładzenia białe linie, które będą widoczne z dużej odległości (8-12 cm szerokości). Ponadto układ trawnika dzieli na dwie połowy. Cechy szczególne środkowy okrąg o promieniu 9, 15 m od centrum pola.

Celem jest określony obszar prostokąta o szerokości 5 m 5 z każdej kolumny (pręta). Długość strefy Bramkarz - .. 18 m 3 przedstawia okno analogiczny z boków 16, 40 i 5, 3 M w strefie zaznaczonego punktu 11, gdzie stopy kara zostanie wykonana. Sami bramy powinny być wysokości 2, 44 m szerokości. - 7, 32 m przy kątach pola ustala maszty z zaokrągloną końcówką.

Naruszenie zasad

W dzisiejszych przepisach jasno wszystkie aspekty niezdyscyplinowany zachowanie zawodników i trenerów. Rzut wolny przyznawany jest za potknięcia, kopiąc przeciwnika, skok w nogach, agresywny Push, uderzenie lub opóźnić wroga, celowo dotknąć piłki ręką. Takie naruszenie we własnym polu karnym jest karane przez 11-metrowy (karę).

oddzielnego kary jest wolny. Występował dla niektórych naruszeń w polu karnym: niebezpiecznie przeciwnikiem, kontrolując piłkę nad bramkarzem 6 sekund pocisk rąk dotknąć bramkarza po podaniu od współpartnera. akcja ta jest pobierana z miejsca faulu.

Nowoczesne zasady piłki nożnej jasno określić działania sędziów sankcji dyscyplinarnych. Żółta kartka (ostrzeżenie) jest podana za niesportowe zachowanie, przekleństw lub systematycznych naruszeń, urządzeń dźwigowych, czasu opóźnienia meczu. Muszą zostać ukarani przez szorstką i taktyczny faul. Gracz usuwa z pola dla dwóch ostrzeżeniach, agresywne zachowanie, plucie na kogoś lotu bariery piłki na ramieniu brama dla faulu, który doprowadził do kary za zniewagi i zakazanych gestów.

Rodzaje ataków

Przepisy gry i powodować normy wprowadzania piłki po naruszeniu lub opuścić go poza granicami. Należy jedynie przekreślenie rzucać rękami, bo z głowy bez odrywania pięty trawnika.

Rzut karny jest stopa jest dopuszczony do gry w piłkę. Celem niniejszej pozycji standardowej w niepowołane liczby bramek w swojej - ograniczony boczny rogu powołanie uderzył poleceń.

opuszcza boisko odbywa się od wewnątrz obszaru obrony. Bramka samobójcza z tym standardem powinien być liczony tylko wtedy, gdy piłka odbiła w dowolnym odtwarzaczu.

Rzut rożny odbywa się na maszt. Nałożone na przekroczeniu linii bramkowej piłkę (nie goal line) z odtwarzaczem przeciwnika. Przerwy noga, można grać przepustkę.

rzut karny ze znakiem 11-metrowym.

Bramka w piłce nożnej liczy się tylko wtedy, gdy piłka całkowicie przekroczył linię bramkową między słupkami w przypadku braku naruszenia. Najczęstszym Faul w ataku jest off-side. „Offside” jest ustalona, ​​gdy atakujący gracz pojawił się na ciele bliżej bramy obcy niż jakikolwiek członek partii broniącej, inne niż bramkarza.

Ogólne zasady mini-piłki nożnej

Platforma powinna mieć kształt prostokąta o szerokości 18-25 m i długości 35-42 m. Na mecz trwa 2 razy po 20 minut. Jednocześnie gra zatrzymuje się po każdym wyjściu piłki poza granicami. Wymiary bramy - 3 m2.

W każdym zespole może być na 5 zawodników, w tym bramkarz. Liczba substytucji nie ograniczają się do reguł. Sprzęt podobny do wielkiego futbolu (niebezpieczne akcesoria są zabronione). W ofensywne i defensywne działania mogą uczestniczyć w tym samym czasie wszystkie fielders. Bramkarz ma prawo do podróżowania poza własnym polu karnym tylko po zgodą sędziego i skrzynia biegów. "Offside" nie.

Choroby i wydmuchuje do mini piłki nożnej

Standardowa kara nałożona na niepotrzebnym faulu, skok w nogach i ciele, blokady, silny impuls spóźnionego wślizgu, piłkę ręczną. Faul, jeśli została zdefiniowana w strefie 6 Goalie metrowa przeprowadza (kara).

Rzut wolny przyznany za niebezpieczną grę, atak bramkarz, bramkarz trzyma piłkę ponad 4 sekundy, dotykając shell ręcznie przez koledze.

Warunki stanu halowej piłki nożnej, że gracz musi być ostrzeżony przedwczesne zastąpić systematyczne naruszanie niesportowe zachowanie. Usuwanie witryny jest podana za niepotrzebne plugawych obelg, drugie ostrzeżenie.