Ile połówki w koszykówkę dzieli się na grze?

Data urodzenia jednego z najbardziej popularnych gier w 1891 roku jest uważany. Od tego czasu, koszykówka przeszedł poważne zmiany, ale jego popularność z roku na rok tylko rosnąć, zwiększając liczbę fanów w profesjonalnych meczów, a także przyciąga wielu fanów, aby spróbować swoich sił w tak atrakcyjnej sportu. W związku z tym, ciągle pojawiają się specjalne sekcje i siłownie, a także popularne raporty z zasadami określonymi w koszykówkę.

Koszykówka - gra milionów

Zasada gry w koszykówkę jest dość prosta - w konfrontacji pomiędzy dwoma zespołami z 5 graczy, wygrywa ten, który zdobędzie największą liczbę punktów po spotkaniu. Aby dodać punkty w skarbcu jego graczy drużyny z obu stron wydają się rzucać piłki do kosza przeciwnika, w tym samym czasie, w zależności od obszaru rzucanie, opiera się różną liczbę punktów.

W zależności od rodzaju zawodów, jest zdeterminowany i czas trwania gry. Wspólną cechą jest określenie, ilu połówki (w koszykówkę zwany czwarty) Spotkanie będzie podzielone. Każdy mecz trwa 4 okresy równym czasie, po którym, w przypadku remisu, w godzinach nadliczbowych. W tym przypadku kwestia, ile raz ostatni w koszykówkę, nie można dać jednoznacznej odpowiedzi. Na przykład, najbardziej popularna w lidze - National Basketball Association, czwartym meczu 12 minut, podczas gdy większość innych turniejach określić czas trwania na okres 10 minut. ,

,

Jak długo to gra w koszykówkę?

W trakcie gry są stałe mała przerwa, dlatego nigdy nie można przesądzać, jak długo spotkanie. Pod koniec 4 kwartałów meczu można odtwarzać dodatkowy czas, aw przypadku równości punktów następnego - jeszcze bardziej. Trenerzy obu drużyn podczas zawieszenia grze mają możliwość wzięcia krótką przerwę, a za nimi pozostaje właściwego wyboru - czy używać, a jeśli tak, to ile czasu outs w jednej grze? W koszykówce, każda ze stron ma możliwość do 5 razy, aby zrobić przerwę w regulaminowym czasie - dwa razy w pierwszej połowie, trzy razy - w drugim. Ponadto, podczas każdego z trenerem nadgodziny dostaje szansę przebić inny.

Każda gra w koszykówkę jest związane z dużym wysiłkiem fizycznym, bo z tego, co trener musi się zmieniać składu trakcie spotkania, które również zwiększa czas trwania gry. Znając stan swoich zawodników, instruktor określa, kto przyjdzie na miejscu i ile połówki. W koszykówce, często jest to taktyka poprawnych zmiana przynosi ostateczny sukces poprzez utrzymywanie koszykarzy świeżość przez długi czas.

W efekcie, biorąc pod uwagę liczne spotkania arbiter zatrzymuje wykonanie ujęcia kary i przerwy techniczne między kwartałów, każdy formalne spotkanie w koszykówkę trwa średnio około 1, 5-2 godzin. Miłośnicy taka sama, będąc w stanie określić, jak wiele połówek w koszykówkę, aby udostępnić swoją grę i co czas może się zmieniać, tym razem o wiele bardziej swobodnie. Ile połówki w koszykówkę dzieli się na grze?

Najdłuższy mecz w historii

przypadki dwóch, trzech lub większej liczby nadgodzin są dość rzadkie w historii świata koszykówki. Tak więc, w ramach NBA, założony w czerwcu 1946 roku, oficjalnie rejestrowane tylko 12 gier, których dodatkowy czas, aby wyznaczyć więcej niż trzy razy. W rezultacie, najdłuższy mecz w lidze krajowej granicą było spotkanie „Milwaukee Bucks” i „Seattle SuperSonics”, który ujawnił najsilniejszy tylko na koniec 5. nadgodziny.

Ale obecny rekord świata wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, to gra charytatywna w Manili, stolicy Filipin, skierowane wyłącznie do aktualizacji dokumentacji dotyczącej czasu trwania spotkania. 24 koszykówki na ponad 120 godzin zachwyconych widzów z ekscytujące gry, który zakończył z niesamowitym wynikiem dla oficjalnych meczów - 16783: 16732! W celu utrzymania się na miejscu maksymalnego czasu, gracze prawie nie dbają o obronie, i jadł, odpoczywał i spał na trybunach obok placu zabaw.