Alexei Berezutski: biografia, osiągnięcie

Alexei Berezutski - znany rosyjski piłkarz. Piłkarz reprezentacji. Wielokrotny zwycięzca mistrzostw i Super Bowl kraju.

Pomiędzy piłka wodna i koszykówki

Aleksiej Berezutski urodził się w Moskwie w 1982 roku. Ma brata bliźniaka, który jest starszy od niego o 20 minut. Jest także profesjonalnym piłkarzem. Teraz są razem na korzyść klubu CSKA i rosyjskiej drużyny narodowej.

Ich matka pracowała jako księgowy i jego ojca - nauczyciela wychowania fizycznego, więc miłość do sportu mieli od dzieciństwa. W szkole podstawowej, wraz z piłki nożnej, zaangażowany w wodne polo. Ale w końcu zdecydowaliśmy się na szkole piłkarskiej „Change”. Ich pierwszym trenerem był Vladimir Lopatin.

Alex i jego brat już wyróżniał się na tle rówieśników wysokich, dyscypliny i drobnego ciała. W wieku 15 lat, zostały one zepchnięte z najlepszych podział mistrzostw szkół młodzieżowych. Bracia myślał poważnie zaangażować się w futbolu, przełączane do koszykówki. Zespół szkolny czas „Torpedo-ZIL” zaprosił swoją byłą napastnik „Avtozavodtsev” Władimir Kobziew. Wkrótce słynny trener Boris Ignatiew zaczęła przyciągać ich do gry w pierwszym zespole.

zadebiutuje w sporcie zawodowym

W profesjonalnym zespołem Aleksiej Berezutski zadebiutował w 2000 roku. Miał 18 lat. W pierwszej ligi, on upadł poza „Torpedo-ZIL” w Tomsku w meczu przeciwko lokalnym „Tom”. Berezutski grał w pierwszym składzie. Warunki pogodowe były bardzo nefutbolnoy - 7 stopni Celsjusza. W efekcie, gra zakończyła się remisem 0: 0. Po spędzeniu jeszcze jeden mecz do „Torpedo” Berezutski poszedł wypożyczony do Noworosyjsk „Czernomorec”, mówiąc w wielkich ligach. Rosyjska elita piłkarskiego Alexei Berezutski zadebiutował w marcu 2001 roku. Wszedł z ławki w meczu z Moskwy „Spartaka”. Na samym końcu „red-white” wyciągnął zwycięstwo 2: 1.

Wkrótce gra przeciwko „ROSTSELMASH” Berezutski strzelił swojego pierwszego gola w wielkich ligach. Jego dokładny strzał na początku drugiej połowy zbawieni „Czernomorec” od porażki (1: 1). W sumie spędził 14 meczów novorossiytsev.

Zgodnie z wynikami sezonu „Czernomorec” zajął ostatnie i zdegradowany do drugiej ligi.

CSKA

W CSKA zadebiutował w maju 2002 roku, Alexei Berezutski. Biografia sportowca w tym czasie był całkowicie związany z piłką nożną. Obrońca opuścił boisko w meczu z „Torpedo” stolicy. Początkowo konkurs na jego miejscu był wysoki. Berezutski rywalizował Šemberas, Evsikova Dai, ale w końcu udało się wygrać miejsce w pierwszym składzie.

Już w 2003 roku, grał we wszystkich meczach mistrzostw od pierwszej minuty, najpierw zdobył złote medale mistrzostw rosyjskiego.

Z CSKA do tej pory związany jego biografię. Alexei Berezutski, którego zdjęcie jest regularnie uderza stron gazet sportowych, klub wygrał sześć Mistrzostw Rosji, pięć razy stał srebrny medalista i dwukrotnie - brąz. 7 razy zdobył Puchar kraju, sześć razy stał się właścicielem Super Bowl.

W sumie „armię” spędził 317 mecze i zdobył 6 bramek.

Filiżanka League

W europejskim rzędu powodzeniem przeprowadzić Aleksiej Berezutski. Zdjęcie obrońca zawsze dostaje w raportach CSKA mecze w Europie. Najbardziej udany był sezon 2004/2005. CSKA zaczął występować w Lidze Mistrzów. W drugiej rundzie kwalifikacyjnej końcówki Azerbejdżanin "Neftchi" (0: 0, 2: 0), a trzecia - Scottish "Rangers" (2: 1, 1: 1). W fazie grupowej klub rosyjski był w tej samej grupie z angielskiego „Chelsea”, portugalskiego „Porto” i francuskiego „PSG”. Po bezbramkowym remisem w Portugalii i zwycięstwo nad Francuzami w domu (2: 0) w zespole Berezutski miał wszelkie szanse, aby kontynuować walkę.

Sytuacja zmieniła się dwie porażki z "Chelsea" (0: 2 i 0: 1). Po tym, „CSKA” stracił „port” w domu. W ostatniej rundzie mieli imprezę, aby pokonać PSG i opierają się na fakcie, że portugalscy utratę punktów w meczu przeciwko Anglii, którzy już zabezpieczone pierwsze miejsce. CSKA poradził sobie z - Semak hat-tricka, przynosząc do Moskali zwycięstwie w Paryżu 3: 1. Jednakże, „Port” wyrwał zwycięstwo z „Chelsea”, 5 minut przed końcowym gwizdkiem. CSKA zajął trzecie miejsce w grupie, kontynuował występ w Lidze Europejskiej.

"Żołnierze" natychmiast umieścić w 1/16 w portugalskiej "Benfika" (2: 0, 1: 1), a następnie przekazywane Belgrad "Partizan" (1: 1, 2: 0) i francuski "OSER" (4: 0 0: 2).

W półfinale, Rosjanie na imprezie związany z włoskim „Parma” 0: 0, a dom pokonał przeciwnika 3: 0. Więc CSKA wystąpił w finale lizbońskiej „Sporting”. Po raz pierwszy „CSKA” przegrane 0: 1. Punktem zwrotnym był na 56 minut, kiedy Alexei Berezutski wyrównał. Następnie Zhirkov i Vagner Miłość wniosła sprawę do końca. Wygranej 3: 1. CSKA Moskwa - Puchar UEFA.

Zespół z Rosji

Rosyjski zespół Berezutski działa od 2003 roku. Na wysokości jego sukces, był w 2008 roku na Mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii.

Rosyjski zespół cudownie hit Mistrzostw Europy, osiągając Euro z drugiego miejsca, tylko przez klęski domu w ostatniej rundzie Brytyjczyków.

Euro rosyjska rywale byli Hiszpanie, Szwedzi i Greków. W swoim pierwszym meczu zespół Berezutski poniósł druzgocącą klęskę przez Hiszpanię 1: 4. Jednak potem, dzięki dwóch zwycięstwach nad Grecją (1: 0) i Szwecja (2: 0), opublikowane w fazie playoff z drugiego miejsca.

Wyjątkowy był ćwierćfinał mecz. Konto na początku drugiej połowy, Pawluczenko otwarty. 5 minut przed końcowym gwizdkiem, Holendrzy uratowała od klęski van Nisterloy. Zwycięzcą została ustalona w dogrywce. Torbinski i Arszawin wykonane Rosja w półfinale.

W walce o dostęp do decydującej rundzie Euro Rosjanie ponownie oddał się do Hiszpanii (0: 3), tym samym zdobywając brązowy medal.