Eric Abidal: odtwarzacz biografia, życie osobiste, kariera sportowa

Eric Abidal - słynny francuski piłkarz. Przemawia na lewej obronie. W swojej karierze grał dla francuskich, hiszpańskich i greckich klubów. Największe osiągnięcia w piłce osiągnął w 2006 roku, gdy został wicemistrzem świata.

Tło nożnej

Eric Abidal urodził się w Lyonie w 1979 roku. Grał w drużynie młodzieżowej miasta „Lyon-Dyusher”.

W górnym ligi mistrzostw we Francji był w '21 w „Monaco”. Zespół w tym czasie miała miejsce w połowie tabeli, a w 2002 roku i stał się w ogóle 15., będąc tylko sześć punktów off strefy spadkowej. Zgodnie z wynikami sezonu był obiecujący, znalazł się w „Lille”. Tutaj spędził kolejne dwa lata, zajmując 10. miejsce w mistrzostwach.

Tytułowy Champion

Pierwszy poważny zespół, który wszedł do gry Eric Abidal, stał się „Lew” z miasta, w którym się urodził. W swoim pierwszym roku w nowym zespole zdobył pierwszy w karierze tytuł we Francji. Jego klub jest bardzo pewny siebie spędził cały sezon. W 38 meczach zdobył 22 zwycięstw. Najbliżej prześladowca, który rozpoczął poprzedni team Abidal - „Lille”, „Lion” podszedł do 12 punktów. Ten sukces pozwolił następnym roku zespół wystąpił w Pucharze Europy, a Abidal - debiut w Lidze Mistrzów. Zespół był przekonany, że faza grupowa. Francuzi pokonali u siebie w Madrycie „prawdziwe” z wynikiem 3: 0, a remis w rewanżu było ich tylko strata punktów. W 1/8 finału sposób został zmieciony przez holenderską „PSV” z wynikiem 1: 0 z dala i 4: 0 - w domu. Droga do sukcesu zespół zatrzymał się w 1/4 finału. Domy z „Milan” udało się zagrać do remisu, ale na „San Siro” gospodarze byli silniejsi (3: 1).

W międzyczasie, w lidze rzeczy ewoluowały nie gorszy niż w poprzednim sezonie. Zmień tylko prześladowców, a końcowy punkt luka faktycznie wzrosła. „Lew” ponownie stał się mistrzem. Drugi tym razem był „Bordeaux”, to za 15 punktów. Kolejny wyjazd do europejskiego konkursu, w którym udział wzięło Eric Abidal był mniej udany. W fazie grupowej po raz kolejny musieli walczyć z „prawdziwym”, i znowu z sukcesem. Znowu nie było zwycięstwo u siebie (2: 0) i remis - z dala. Jednak na 1/8 nie udało się przejść do finału. Znowu stanął na drodze do włoskiej drużyny. W tym czasie „Roma”.

W sezonie 2006/07 został mistrzem trzykrotny Francji Eric Abidal. Piłkarz był jednym z głównych filarów obrony. Głównie ze względu na jego „Lion” brakowało najmniej w lidze - 27 goli w 38 meczach. Skończyłem drugi, „Marcel”. Złote medale „liontsy” po raz kolejny wystawiony na długo przed ostatnią rundą. Zaletą było 18 punktów.

liga

W połowie 2007 roku, Eric Abidal podpisał kontrakt z jednym z najbardziej znanych i utytułowanych drużyn planety - hiszpański „Barcelona”. Jego koszt transfer 15 milionów euro. „Barcelona” w sezonie 2007/08 prowadził walkę o miejsce na podium, zajmując trzecie miejsce w końcu. Mistrz był w Madrycie „prawdziwy”, a drugie miejsce zajął „Villarreal”. Abidal do końca sezonu rozliczane do zespołu, stając się jednym z graczy z głównej konstrukcji.

W następnym roku przyszedł pierwszy sukces w mistrzostwach Hiszpanii. „Barcelona” wygrał 27 mecze z 38, wyprzedzając Madryt „prawdziwy” o 9 punktów. I Baskowie osiągnęli znaczących osiągnięć, strzelając 105 bramek. Wszystko w „Barcelona” Eric Abidal, którego biografia jest w dużej mierze związane z klubem, zdobył cztery mistrzostwa hiszpańskich.

Postępy w europejskim konkurencji

W sezonie 2008/09 zespół grał znakomicie w Lidze Mistrzów. Jednocześnie początku zespół z trzeciej rundy kwalifikacyjnej. Domy Hiszpanie pokonali polską „Wisła” z wynikiem 4: 0 i dało się grać na imprezie z minimalnym wynikiem. Baskowie grupowe wygrali turniej dość pewnie, tracąc tylko w ostatnim meczu z Szachtarem Donieck „” z wynikiem 2: 3.

W 1/8 finału, „Barcelona” spotkał się z byłym zespołem Abidal - „Lew”. Wynik był 1: 1 we Francji i 5: 2 - w domu. Najbardziej intensywna konfrontacja stała wzajemna półfinale spotkanie z angielskim „Chelsea”. Gra na „Camp Nou” zakończył się bezbramkowym remisem. Dom Brytyjczyków otworzył wynik na dziewięć minut i przyniósł prawie wszystko, aby wygrać. Iniesta strzelił piłkę z powrotem w trzeciej minucie dodana do czasu głównego.

W finale Katalończycy pokonali inny angielski zespół - „Manchester United” z wynikiem 2: 0. Eric Abidal Silva w „Barcelona” wygrał Ligę Mistrzów po raz kolejny - w sezonie 2011/12. W finale Hiszpanie ponownie konfrontacji angielskiego „Manchester United”. W tym czasie zespół Abidal wygrał z wynikiem 2: 0.

Choroby Francuz

Podczas występów „Barcelona”, Abidal wykazały poważne problemy zdrowotne. W 2009 roku zidentyfikowano świńskiej grypy, a dwa lata później - nowotwór wątroby. Pomimo długotrwałego leczenia, Katalończycy nie zerwać kontrakt z francuską siatki, a on w końcu wrócił do działania. W 2012 roku został uznany za najbardziej wartościowego gracza klubu. Jednocześnie na koniec sezonu Abidal był zmuszony przerwać karierę. Zdiagnozowano u niego złośliwego guza. Kiedy wrócił do szeregów, nie był w stanie wygrać miejsce w samym sercu klubu. Trenerzy straciło wiarę w niego. I wkrótce Abidal stał się wolnym agentem.

Puchar Świata w Niemczech

Francuski zespół Abidal zadebiutował w 2004 roku. Był z wyboru zespołu do mistrzostw świata. Pod Francuzi nie doznał jeden porażki, ale te same dane wykazały, Szwajcarów i Izraelczyków. Abidal zespół zdobył pierwsze miejsce dzięki pięciu zwycięstw, natomiast przeciwnicy wygrali tylko 4 razy. Francja piłce nożnej zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata w Niemczech. Turniej grupa francuska rozpoczęła się bezbramkowym remisem w Szwajcarii. Wtedy w końcu brakowało nam zwycięstwo nad Korei Południowej. Ostatnie spotkanie było konieczne, aby wygrać, a Francuzi radzą sobie z tym zadaniem. Bramki Vieira i Henry. Francja w piłce nożnej z grupy z drugiego miejsca.

Pierwsze rywale Playoff stal hiszpański. W połowie pierwszej połowie z rzutu karnego otworzył ich konta. Jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Partnerzy Abidal. W końcowych celów z Vieira i Zidane. Dzięki bramce Henry'ego na początku drugiej połowy turnieju udało się wbić Brazylijczyków. W półfinałowym zwycięstwie pomogły portugalską bramkę z karą za Zidane. W ostatnim meczu Francja spotkał się z Włoch. Abidal wszedł na boisko w pierwszym składzie. Konto na początku gry z rzutu karnego otworzył Zinedine Zidane. Jednak rywale szybko odzyskać. Materazzi strzelił. Inne cele nie były regularne i dogrywki. Losy tytułu zdecydowano w rzutach karnych. Abidal podszedł do piłki, gdy wynik był 3: 1 na korzyść Włochów (paragonu dozwolony David Trezege). Rzut Abidal był doskonały, ale nawet wynik w serii nie udało. W rezultacie, tylko dostali srebrny medal.

wolnym

Po rozstaniu z „Barcelona”, Abidal stał się wolnym agentem. Podpisał kontrakt z francuską „Monako”, który raz rozpoczął karierę zawodową. Z „Monegasques” grał przez cały sezon, coraz opaskę kapitańską. W 2014 roku, Eric przeniósł się do greckiego mistrzostw. Jego nowy klub był „Olympiakos Pireus” (), na której spędził 9 meczach, choć nie ma bramek oznakowane. Pod koniec 2014 r futbolu oficjalnie ogłosił koniec swoją sportową karierę.

nagrody i tytuły

W trakcie swojej kariery, Abidal 3 razy został mistrzem Francji wygrał Super Bowl trzy razy. W "Barcelona", oprócz 4 mistrzostwach, dwa razy zdobył Puchar, Super Bowl trzy razy, dwa razy Ligę Mistrzów, Superpuchar UEFA i FIFA Club World Cup.

Ponadto, Abidal stał się mistrzem Grecji w „Olympiakos”. W klubach w posiadaniu 320 meczów, w których zdobywając 6 bramek. Wszystko na swoim koncie 22 trofeum. W 2007 roku został wybrany piłkarzem roku przez wersję UEFA. 68 mecze odbyły się w reprezentacji Francji. Zdobyte bramki.

Obecnie Eric Abidal jest żonaty i ma trzy córki. Wiadomym jest, że piłkarz przeszedł na islam.